سامان استخدام|کاریابی|کاریاب| دانلود رایگان سوالات استخدامی


45 نفر آنلاين


مقررات استخدامی شهرداری‌ها تغییر می کند   بازديد : 1226 |  17 ارديبهشت 1393

مقررات استخدامی شهرداری‌ها تغییر می کند

نمایندگان مجلس با یک فوریت طرح بازنگری مقررات اداری و استخدامی شهرداری‌ها و دهداری‌های کشور موافقت کردند.


به گزارش ایسنا، طرح یک فوریتی بازنگری مقررات اداری و استخدامی شهرداری‌ها و دهداری‌های کشور با ۱۱۸ رای موافق،‌۱۴رای مخالف و ۸ رای ممتنع از ۱۹۴ نماینده حاضر در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
علیرضا خسروی نماینده سمنان به عنوان یکی از طراحان گفت: در کشور حدود ۲۷ هزار دهیاری و ۱۲۰۰ شهرداری فعال هستند و خط مقدم اقتصاد کشور را ساماندهی می‌کنند. وی افزود: بودجه شهرداری‌ها ۳۶ هزار میلیارد تومان است که مشکلات زیادی را با این بودجه دارند آنها علیرغم ارائه خدمات با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند که باید وضعیت‌شان سامان پیدا کنند.
نماینده مردم سمنان با مقایسه حقوق کارکنان به برخی افراد گفت: در کشور افرادی وجود دارند که ماهیانه ۲۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند و حتی پاداش آخر سال آنها به ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسد اما در مقابل کارکنان شهرداری از حداقل حقوق برخوردارند که این عدالت نیست و باید به این وضعیت سر و سامان داد.
وی با بیان اینکه این طرح مغایر اصل ۷۵ قانون اساسی در مورد وارد کردن بار مالی به دولت نیست، گفت: شهرداری‌ها بودجه‌شان را مجزا تامین می‌کنند و کمک دولت به آنها زیر دو درصد است ما می‌خواهیم عدالت در بین این قشر جامعه برقرار شود. خسروی یادآور شد: پیش از این قانون نظام هماهنگ پرداخت حقوق کارکنان دولت در مورد کارکنان شهرداری اعمال می‌شد اما طرح اجرای قانون خدمات کشوری در سال ۸۸ شهرداری‌ مستثنی شدند و دیگر نظام هماهنگ پرداخت حقوق برای آنها اجرایی نشد.
وی گفت که در این طرح به دنبال آن هستند تا وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها آیین‌نامه‌ای را بنویسند که حداقل این بخش از جامعه سر و سامان پیدا کند و در سال اقتصاد فرهنگ رضایت‌بندی خوبی برای آنها خواسته شود.
عوض حیدرپور نماینده شهررضا به مخالف فوریت این طرح گفت: سامان یافتن مقررات اداری و استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها یک ضرورت است اما بهتر است این کار از سوی وزارت کشور و با ارائه لایحه انجام شود. وی گفت که هیچ فوریتی برای ارائه چنین طرحی وجود ندارد و باید اجازه داد که کار اساسی در کمیسیون انجام شود.
علیرضا محجوب نماینده تهران نیز به عنوان موافق این طرح گفت: باید هر چه زودتر به مشکل کارکنان شهرداری‌ها رسیدگی شود و ظلم‌های وارده به آنها جلوگیری شود.
به گفته وی این طرح از مصادیق داشتن فوریت است چون باید هر چه سریعتر کاری کرد که حقوق این افراد تضعیف نشود

موضوع : آخرین اخبار استخدامی
برچسب :
اين سايت در ستاد ساماندهي سايتهاي اينترنتي ثبت گرديده و فعاليت آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد

بانک شهر بانک گردشگری بانک سرمایه بانک سامان بانک پاسارگاد بانک تجارت بانک ملت