سامان استخدام|کاریابی|کاریاب| دانلود رایگان سوالات استخدامی


48 نفر آنلاين


استخدام کمیته امداد امام خمینی(ره) سال ۹۳   بازديد : 5778 |  31 ارديبهشت 1393

استخدام کمیته امداد امام خمینی(ره) سال ۹۳

خبر ۳۱ اردیبهشت ۹۳ – خبر اول – اشتغال اولویت برنامه‌های کمیته امداد زنجان است

خبرگزاری تسنیم: معاون اشتغال کمیته امداد زنجان گفت: موضوع توانمند سازی جامعه هدف این نهاد در ابعاد فرهنگی و اقتصادی از اولویت برنامه‌های هدف گذاری شده است که برای تحقق این اهداف ایجاد اشتغال پایدار نقش محوری را ایفا می‌کند.

منصور عبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در زنجان، اظهار نمود: اشتغال در اولویت برنامه‌های تحولی کمیته امداد است.

وی تصریح کرد: کمیته امداد براساس بند ۳۹ برنامه پنجم توسعه مکلف است سالانه ۱۰در‌صد از جامعه هدف را از تحت پوشش خود خارج کند.

معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) زنجان با اشاره به اینکه سالانه اعتبارات ویژه‌ای از سوی بانک مرکزی و شورای عالی اشتغال، به موضوع اشتغال مدد جویان این نهاد تخصیص می‌یابد٬ گفت: پیش‌بینی برنامه بودجه سال ۹۲، ۴۰۰میلیارد ریال برای این منظور بوده که بانک مرکزی ۱۶۰میلیارد ریال به شبکه بانکی استان تزریق کرده است.

وی عنوان کرد: با این اعتبار بیش از ۲ هزار طرح اشتغال در زمینه‌های دامداری، کشاورزی، صنایع دستی، مشاغل خانگی و خدمات فنی تولیدی در سطح استان بر جامعه هدف امداد اجرا شد که با اجرای این طرح‌ها ضمن تحقق خروج ۱۰ درصد از افراد تحت پوشش گام های جدی برای توانمند سازی اقتصادی خانواده‌ها و کاهش وابستگی آنها به کمیته امداد برداشته شد.

عبادی اظهار کرد: ۶۰ درصد طرح‌های اشتغال به زنان سرپرست خانوار و ۴۰ درصد به مردان اختصاص یافته و نیز ۶۰ درصد طرح‌ها در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته و ۴۰ درصد در مناطق شهری به اجرا در آمده است.

وی با اشاره به پرداخت وام با بهره ۴ درصد از سوی کمیته امداد گفت: وام طرح‌های مشاغل خانگی تا سقف ۵۰ میلیون ریال و باز پرداخت ۳ ساله و طرح‌های اشتغال و کسب و کار خرد و خود اشتغالی تا سقف تسهیلات ۱۵۰ میلیون ریال و باز پرداخت ۵ ساله پرداخت می‌شود.

معاون اشتغال کمیته امداد استان زنجان خاطر نشان کرد: به منظور پایداری طرح‌های اجرا شده و پیشگیری از انحراف آنها نظارت مستمر بر تمام فرآیند اجرای طرح‌های اشتغال از سوی کارشناسان این نهاد انجام می‌شود که این نظارت مستمر و مؤثر نقش به سزایی در توفیق اقتصادی خانواده‌ها و برطرف به موقع مشکلات آنها دارد.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کلید اصلی موفقیت طرح‌های اشتغال بیان کرد: موضوع آموزش های فنی و حرفه ای و کسب مهارت به عنوان کلید اصلی موفقیت طرح های اشتغال از موضوعاتی است که در برنامه های تحولی و توانمند سازی مددجویان مورد توجه بوده است.

عبادی اظهار نمود: در راستای تحقق طرح‌های اشتغال وتوانمندسازی مددجویان در سال ۹۲ بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ نفر در انواع دوره‌های آموزشی بلند مدت و کوتاه مدت شرکت کردند.

وی گفت: برای اجرای این دوره‌ها بیش از ۴ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که ۵۰ درصد آن از محل مشارکت‌های مردمی و کمک سایر دستگاه‌ها و ۲ میلیارد ریال از اعتبارات کمیته امداد تأمین شده است.

معاون اشتغال کمیته امداد استان زنجان در ادامه بیان کرد:این دوره های آموزشی در زمینه‌های صنایع دستی، دامداری، کشاورزی و خدمات فنی است.

وی با اشاره به اینکه نیاز های آموزشی خانواده‌ها پس از استعداد سنجی و انجام مشاوره شغلی تعیین می‌شود٬ گفت: در اجرای این برنامه‌ها به مزیت‌های نسبی این مناطق و توجیح اقتصادی طرح مورد نظر توجه می‌شود تا فرآیند تعریف شده در توانمند سازی اقتصادی خانواده‌ها به نحو شایسته محقق شود.

خبر ۳۱ اردیبهشت ۹۳ – خبردوم – خبر در رابطه با وام اشتغال کمیته امداد:

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از تصویب افزایش مبلغ وام اشتغال کمیته امداد به ۲۰ میلیون تومان در شورای عالی اشتغال خبر داد و گفت: در حال حاضر این مصوبه باید به تصویب شورای ملی پول و اعتبار نیز برسد.

محمد امید در حاشیه جشن ملی توانمندسازی و خودکفایی ۱۲۰ هزار خانوار مورد حمایت کمیته امداد به ارائه توضیحاتی پیرامون سامانه هوشمند نظارتی مشاغل کمیته امداد پرداخت و گفت: ما مدلی را در اشتغال تعریف کردیم که پذیرفته شده و موفق است و یکی از بخش‌های مهم آن نظارت بر طرح‌های اشتغال است.

وی ادامه داد: باید مشاغلی که ایجاد می‌شوند مورد حمایت قرار گیرند تا آسیب نبینند و زمین نخورند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استعدادسنجی، آموزش، پرداخت تسهیلات وکاریابی، نظارت و بازاریابی را از جمله مراحل مورد نظر برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی در کمیته امداد دانست و گفت: پیش از این ناظران ما فرم‌هایی داشته‌اند که آن را در محل پروژه تکمیل می‌کردند که جمع‌آوری این اطلاعات و استخراج داده‌ها بسیار زمان‌بر بود به همین خاطر برای اولین بار در کشور در جهت هوشمند کردن نظارت بر مشاغل ایجاد شده، اقدام کردیم.

امید ادامه داد: در این صورت ناظران ما هم‌زمان با حضور در کارگاه‌های تولیدی و پروژه‌ها، فرم‌های ارزشیابی را به صورت هوشمند و آنلاین پرخواهند کرد در این صورت می‌توانیم ضمن رصد کامل درباره میزان سوددهی مشاغل، میزان فعال بودن و آسیب‌پذیری‌شان اطلاعات کامل و جامعی را در دست داشته باشیم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه در حال حاضر ۶۵۰ هزار طرح مورد نظارت داریم گفت: از این تعداد ۱۲۰هزار شغل به مرحله خودکفایی رسیده و از چرخه اشتغال کمیته بیرون می‌روند. اکنون استان‌های فارس و کردستان جلودار استفاده از سامانه هوشمند نظارتی شده‌اند. ما قصد داریم این سامانه را به سامانه جامع کمیته امداد وصل کنیم.

وی درباره اعتبارات و تسهیلات در نظر گرفته شده برای توسعه مشاغل نیز، اظهار کرد: امسال مجلس ۲۰۰۰ میلیارد تومان را در این خصوص مصوب کرده است. همچنین ۳۰۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل منابع کمیته امداد در اختیار خواهیم گرفت که در واقع می‌توان گفت ۲۵۰۰ میلیارد اعتبار برای این امر در صورت تخصیص کامل وجود دارد که می‌توانیم با آن حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: مبلغ وام اشتغال برای مددجویان کمیته امداد در سال گذشته ۱۵ میلیون تومان بود که هفته گذشته افزایش مبلغ آن به ۲۰ میلیون تومان در شورای عالی اشتغال مصوب شد و اکنون باید به تصویب شورای ملی پول و اعتبار برسد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در پاسخ به این پرسش که سالانه چه تعداد از مشاغل ایجاد شده شکست می‌خورند و از بین می‌روند اظهار کرد: بالای نود درصد طرح‌های اشتغال ایجاد شده ما فعال هستند. همچنین براساس آخرین گزارش‌ها ۹۹ درصد مددجویان و خانوار تحت حمایت ما که از بانک‌ها وام گرفته‌اند موفق شده‌اند، معوقات خود را به موقع پرداخت می‌کنند.

موضوع : آخرین اخبار استخدامی
برچسب :
اين سايت در ستاد ساماندهي سايتهاي اينترنتي ثبت گرديده و فعاليت آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد

بانک شهر بانک گردشگری بانک سرمایه بانک سامان بانک پاسارگاد بانک تجارت بانک ملت