سامان استخدام|کاریابی|کاریاب| دانلود رایگان سوالات استخدامی


45 نفر آنلاين


کمبود معلم با اعزام نیروهای خدماتی،شرکتی و دوره ندیده سر کلاس جبران نمی شود.   بازديد : 1199 |  07 خرداد 1393

کمبود معلم با اعزام نیروهای خدماتی،شرکتی و دوره ندیده سر کلاس جبران نمی شود  

وزیر آموزش و پرورش به مردم اطمینان خاطر داد که برای جبران کمبود معلم از نیروهای خدماتی، شرکتی و دوره‌ندیده استفاده نمی‌شود و با ساماندهی نیروهای موجود و استفاده از وقت آزاد معلمان، موضوع کمبود معلم حل می‌شود.

علی‌اصغر فانی در پاسخ به پرسش همشهری مبنی بر اینکه امسال دست‌کم ۱۳هزار معلم بازنشسته می‌شوند و از طرفی با کمبود۵۰هزار نیرو در آموزش و پرورش روبه‌رو هستید، برای رفع این معضل چه تمهیداتی اندیشیده شده‌ است، گفت: ما یک ساماندهی نیروی انسانی داریم که بخشی از اینها را برطرف می‌کند.

 همچنین از طریق خرید خدمات آموزش و به‌کارگیری معلمان موجود در ساعات غیرموظف بخش‌هایی از مشکل جبران می‌شود. وی در پاسخ به این پرسش که می‌توانید این اطمینان خاطر را به مردم بدهید که از نیروهای خدماتی و شرکتی که قبلاً استفاده می‌شد، دیگر استفاده نخواهدشد، تصریح کرد:‌ یقیناً دیگر از این نیروها استفاده نخواهیم کرد. آموزش و پرورش با بحران کمبود معلم به‌ویژه در دبستان‌ها روبه‌روست، اکنون برخی از افرادی که در دوره ابتدایی تدریس می‌کنند آموزش‌های لازم را طی نکرده‌اند و صرفا برای اینکه کلاس بدون معلم نماند، مشغول تدریس هستند. آموزش و پرورش با توجه به روند کنونی بازنشستگی معلمان، ممنوعیت استخدام جدید و وضعیت دانشگاه فرهنگیان و کمبود چند ده هزار نفری نیرو، پیش‌بینی می‌شود در سال تحصیلی آینده با بحران کمبود معلم به‌ویژه در دبستان‌ها روبه‌رو ‌شود. دانشگاه فرهنگیان که به‌عنوان تنها راه ورود به آموزش و پرورش تعیین شده است، تا ۳سال آینده خروجی ندارد. افزون بر اینها آنطور که مسئولان اعلام کرده‌اند در سال تحصیلی آینده با افزایش حدود ۷۰۰هزار نفری جمعیت دانش‌آموزی روبه‌رو خواهیم بود.

موضوع : آخرین اخبار استخدامی
برچسب :
اين سايت در ستاد ساماندهي سايتهاي اينترنتي ثبت گرديده و فعاليت آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد

بانک شهر بانک گردشگری بانک سرمایه بانک سامان بانک پاسارگاد بانک تجارت بانک ملت