سامان استخدام|کاریابی|کاریاب| دانلود رایگان سوالات استخدامی


43 نفر آنلاين


برنامه ریزی دولت برای ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی   بازديد : 1238 |  07 خرداد 1393

برنامه ریزی دولت برای ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برنامه‌ریزی دولت برای اشتغالزایی در بخش کشاورزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در نشستی که میان وزیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد کشاورزی و معاونان دو وزارتخانه برگزار شد، راهکارهای توسعه کارآفرینی و اشتغال در بخش کشاورزی و روستایی مورد بررسی قرار داد.

در این نشست علی ربیعی - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی - با بر شمردن ظرفیتهای فراوان اشتغال و کارآفرینی در بخش کشاورزی و روستایی و ماموریتها و امکانات وزارت کار در امر توانمندسازی کارجویان از طریق آموزش های فنی و حرفه‌ای و نیز استفاده از تسهیلات و خدمات بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و صندوق مهر امام رضا (ع)، بر ضرورت همکاری دو جانبه و هم افزایی در ایجاد اشتغال در روستاها و بخش کشاورزی به ویژه برای فارغ التحصیلان تاکید کرد.

وی ضرورت برنامه ریزی و بکارگیری استعدادهای بومی و منطقه‌ای در سطح روستاهای کشور را از منظر گردشگری روستایی و کشاورزی، صنایع دستی و مشاغل خرد و خانگی مورد تاکید قرار داد و از تشکیل کارگروه ویژه برای این امر در وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی خبر داد.

*ایجاد بیش از 60 هزار شغل برای فارغ التحصیلان کشاورزی*

محمود حجتی - وزیر کشاورزی - نیز با بیان ظرفیتهای بالای بخش کشاورزی ار تدوین طرح ارائه خدمات کشاورزی و مکانیزاسیون با ظرفیت ایجاد بیش از 60 هزار شغل برای فارغ التحصیلان کشاورزی خبر داد و بر ضرورت برنامه ریزی به منظور حفظ اشتغال موجود و توسعه کار آفرینی و روستایی تاکید کرد.

وی ظرفیتهای جدید به وجود آمده برای اشتغال در پروژه احیای اراضی کشاورزی خوزستان، ایجاد گلخانه‌های مدرن کوچک و بزرگ با هدف تولید محصولات صادراتی و تولید انبوه برای بازار داخلی، صنایع تبدیلی و غذایی، زنبور داری، صید و صیادی، آبزی پروری، انبار و سرد خانه‌های کوچک و متوسط و ایجاد ارزش افزوده در فرایند پس از تولید محصولات کشاورزی به همراه توسعه باغات در اراضی شیبدار و کم بازده در دامنه‌های زاگرس و البرز را زمینه‌های ایجاد اشتغال مولد در بخش کشاورزی برشمرد.

به گزارش ایسنا، در این جلسه گزارش مطالعات صورت گرفته در 10 استان کشور که با هدف شناسایی ظرفیتهای تولید بومی و منطقه ای استانهای مورد بررسی صورت گرفته ارائه و مقرر شد در قالب کارگروه مشترک نسبت به عملیاتی شدن محورهای مورد بحث اقدام شود.

موضوع : آخرین اخبار استخدامی
برچسب :
اين سايت در ستاد ساماندهي سايتهاي اينترنتي ثبت گرديده و فعاليت آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد

بانک شهر بانک گردشگری بانک سرمایه بانک سامان بانک پاسارگاد بانک تجارت بانک ملت