سامان استخدام|کاریابی|کاریاب| دانلود رایگان سوالات استخدامی


41 نفر آنلاين


ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان در اولویت است   بازديد : 1212 |  07 خرداد 1393

ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان در اولویت است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه اتفاقات جدیدی در راستای فعالیت شرکت های دانش بنیان در حال رخ دادن است گفت: هدف اصلی معاونت علمی و فناوری ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان میباشد.

ستاری: ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان در اولویت است

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، «سورنا ستاری» پیش از ظهر (سه شنبه) در آیین افتتاح نمایشگاه شرکت های دانش بنیان دانشگاه صنعتی شریف گفت: باید بتوانیم کل بودجه کشور در حوزه فناوری را هدایت کنیم.

وی شکل دهی ایده های جدید و درگیر کردن نخبگان ایرانی مقیم خارج از کشور را از سیاست های معاونت علمی و فناوری نام برد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اعلام کرد: برای اشتغال یک فرد معمولی دولت معادل 160 میلیون تومان هزینه می کند ولی برای افراد دانش بنیان این رقم معادل 20 الی 30 میلیون تومان است.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: در طول 8 ماه گذشته تحولی اساسی در بحث های دانش بنیان در کشور انجام گرفته است.

ستاری با بیان اینکه یک سری مفاهیم جدیدی دراین مدت مطرح شد، اعلام کرد:  اتفاقاتی که در راستای اجرای قانون شرکت های دانش بنیان می افتد به صورت روزانه است.

وی یکی از اهداف اصلی معاونت را پیاده سازی قانون شرکت های دانش بنیان نام برد و گفت: در واقع جا انداختن و کار کردن با این قانون خیلی سخت است و ما مجبور به اجرای روش های متعددبرای جا انداختن این مفاهیم هستیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری مشکل فرهنگی در این حوزه را از اساسی ترین موارد نام برد و افزود: روح حاکم بر قانون شرکت های دانش بنیان بر این اساس است که فرد فارغ التحصیل دانشگاهی همین که تصمیم می گیرد شرکتی بزند و بیزینسی راه بیندازد، از تمام این تسهیلات که در قانون دیده شده است استفاده نماید.

ستاری در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد: در آمد فناوری در دانشگاه ها آنها را از هم تفکیک می کند و می تواند این مراکز را نیز توسعه دهد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان این که ابرهای تیره در زمینه درآمدزایی دانشگاهها در حال کنار رفتن هستند گفت: ما باید از دانشگاه صنعتی شریف یک پایلوت موفق داشته باشیم.

ستاری با ابراز امیدواری در مورد اینکه در سیستم جدید تحول جدی ایجاد شود یکی از اولویت های کاری این معاونت را ایجاد بازار داخلی برای محصولات دانش بنیان دانست.

موضوع : آخرین اخبار استخدامی
برچسب :
اين سايت در ستاد ساماندهي سايتهاي اينترنتي ثبت گرديده و فعاليت آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد

بانک شهر بانک گردشگری بانک سرمایه بانک سامان بانک پاسارگاد بانک تجارت بانک ملت