سامان استخدام|کاریابی|کاریاب| دانلود رایگان سوالات استخدامی


47 نفر آنلاين


اشتغال بیش از ۷ هزار نفر در معادن   بازديد : 1196 |  29 خرداد 1393

 اشتغال بیش از ۷ هزار نفر در معادن


خبرگزاری تسنیم: معاون امور معادن و اکتشاف معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: بالغ بر ۷ هزار نفر به صورت مستقیم در معادن خراسان جنوبی مشغول به کار می باشند به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمد سالاری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بیشتر معادن خراسان جنوبی در بخش خصوصی فعال بوده و درصدی از درآمد آنچه از این معادن استخراج می‌شود به استان بر می‌گردد.
وی افزود: اشتغال غیر مستقیم معادن شامل اشتغال در صنایع، شن‌شویی‌ها و کوره‌های آتش است.
معاون امور معادن و اکتشاف معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی تصریح کرد: در خراسان جنوبی قریب به ۲۰ کارخانه فرآوری تولیدات معدنی وجود دارد که از این تعداد، تقریبا ۱۵کارخانه فعال هستند.
سالاری با اشاره به حمایت‌ها در زمینه راه‌اندازی و احداث کارخانجات فرآوری، بیان کرد: گرانیت معادن استان برای فرآوری به داخل و خارج استان فرستاده می‌شود.
وی اکتشاف را جزو یکی از فعالیت‌های مهم معدنی دانست و همچنین افزود: تاکنون ۳۹۴ پرونده اکتشاف معتبر در استان برای ۳۸ نوع ماده معدنی صادر شده است.
معاون امور معادن و اکتشاف معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اظهار کرد: ۸۳ پرونده مربوط به اکتشاف آهن، ۴۴پرونده مربوط به خاک صنعتی، ۱۹پرونده ویژه بنتونیت، و ۳۵ پرونده مربوط به عناصر فلزی به صورت عام است.
سالاری تصریح کرد: در حال حاضر۳۰ پروانه بهره‌برداری منیزیت و یک فقره گواهی کشف در ۲۳ شهرستان خراسان جنوبی وجود دارد.
وی بیان کرد: تور معدن‌گردی ایده بسیار جذابی بوده که از طریق وزارت صنایع و معادن پیشنهاد شده است.
معاون امور معادن و اکتشاف معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: این تور با هدف آشنایی با اهم فعالیت معدنکاران و مسائل و مشکلات آنان برای خبرنگاران بوده است.

موضوع : آخرین اخبار استخدامی
برچسب :
اين سايت در ستاد ساماندهي سايتهاي اينترنتي ثبت گرديده و فعاليت آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد

بانک شهر بانک گردشگری بانک سرمایه بانک سامان بانک پاسارگاد بانک تجارت بانک ملت