سامان استخدام|کاریابی|کاریاب| دانلود رایگان سوالات استخدامی


47 نفر آنلاين


استخدام ۳۵۰ پزشک در سازمان پزشکی قانونی   بازديد : 1559 |  03 تير 1393

استخدام ۳۵۰ پزشک در سازمان پزشکی قانونی


خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: مجوز استخدام ۳۵۰ نفر پزشک برای این سازمان از جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری گرفته شد.

به‌ گزارش خبرگزاری تسنیم از نیشابور، احمد شجاعی ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات مرکز پزشکی قانونی نیشابور که با حضور جمعی از مسئولان در دفتر دادستان این شهرستان برگزار شد، اظهار نمود: استخدام۵۰ نفر پزشک تا حداکثر شش ماهه آینده عملی می‌شود که یک سهمیه برای نیشابور اختصاص می‌یابد.
وی همچنین افزود: استخدام ۵۰ نفر پزشک تا حداکثر شش ماهه آینده عملی می‌شود که یک سهمیه برای نیشابور اختصاص می‌یابد.
وی با انتقاد از رقابت ناسالم بین دستگاه‌های اجرایی کشور در جذب پزشکان و تفاوت مزایای شغلی بین آنها، تصریح کرد: این خیلی اشکال دارد که ما به‌دلیل تفاوت حقوق نتوانیم پزشکان مورد نظر را جذب کنیم زیرا حقوق دریافتی پزشکان مستخدم دانشگاه‌های علوم پزشکی و تامین اجتماعی تفاوت بسیار با ما دارند.
این مقام مسئول کشوری اظهار کرد: سازمان پزشکی قانونی کشور دارای کمبود نیرو و ساختمان‌های مجهز به تاسیسات آزمایشگاهی است و اولویت ما ابتدا رفع مشکلات مراکز استان‌ها و بعد شهرستان‌های بزرگ است.
شجاعی از دستگاه‌های مسئول خواست درباره اضافه شدن مزایای شغلی پرسنل فنی و پزشکی این سازمان و تراز شدن آن  با مشاغل مشابه در دیگر دستگاه‌های اجرایی فکر اساسی کنند.
وی همچنین از تصویب تخصیص ۹ میلیارد ریال اعتبار با تخصیص صددرصد برای ساخت فضای جدید مرکز پزشکی قانونی نیشابور شامل ساختمان‌های تشریح و آزمایشگاه خبر داد.
در همین جلسه عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبار در نظر گرفته شده از سازمان توسعه مدیریت کشور دارای تخصیص صددرصد است و ما امیدواریم این ساختمان امسال به بهره‌برداری برسد.
حجت‌الاسلام حسین سبحانی نیا تاکید کرد: فضاهای تشریح و آزمایشگاه یک ضرورت برای پزشکی قانونی نیشابور است که هم به نفع شهروندان این شهرستان و هم به نفع اداره‌کل استان و کاهش حجم مراجعات آنها است.
معاون استاندار و فرماندار نیشابور هم گفت: اگر همدلی و هماهنگی در سطح مسئولان شهرستان  حاکم باشد، مشکلات کم می‌شود.
اسفندیار جلایری با تاکید بر ارتباط‌گیری مسئولان ادارات شهرستان با مسئولان بالای استانی و کشور تصریح کرد: دستگاه سیاسی پشتیبان طر‌ح‌های توسعه‌ای ادارات شهرستان ‌است.
مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی نیز گفت: کمبود تجهیزات آزمایشگاهی، نیرو و فضای  ساختمانی در شهرستان‌های استان وجود دارد.
دکتر سیدآریا حجازی با تاکید بر رفع نیاز شهرستان‌های محوری استان نظیر نیشابور، اضافه کرد: در صورت حل این موضوع این شهرستان‌ها می‌توانند به‌صورت قطب به شهرستان‌های مجاور خدمات ارائه دهند.
در همین رابطه دادستان عمومی و انقلاب نیشابور گفت: اگر نیازهای نیشابور در این حوزه برطرف شود صرفه‌جویی خیلی خوبی در وقت پرسنل و استان و حجم کاری آزمایشگاه‌های مشهد می‌شود و از طرف دیگر مشکلات انتقال جنازه میت یا دیگر موارد مورد نیاز و مشکلات خانواده‌های مرتبط کم می‌شود.
حجت‌الاسلام علی‌رضا اکبری‌مقدم با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌های اجرایی و خیران نیشابور آماده همکاری و تسریع در ساخت فضای مورد نیاز پزشکی قانونی در صورت تخصیص اعتبار وعده داده شده سازمان هستند، خواستار توجه ویژه سازمان به تامین تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز و نصب زودهنگام آنها بلافاصله پس از احداث ساختمان شد.
همچنین رئیس مرکز پزشکی قانونی نیشابور گفت: با کسر روزهای تعطیل به طور میانگین ۶۰ نفر مراجعه روزانه به این مرکز دارند که در سطح مراکز استان خراسان رضوی بیشترین مراجعه به مرکز نیشابور است.
حسن بلقان‌آبادی در ادامه در باره مشکلات این مراکز چون کمبود پزشک، نیروی اداری و خدماتی، کمبود وسیله نقلیه، نبود تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی مطلبی بیان داشت.
در همین رابطه کاظم صادقی رئیس شورای اسلامی شهر نیشابور از مساعدت شورا و شهرداری به مرکز پزشکی قانونی نیشابور برای مساعدت در پرداخت هزینه صدور پروانه و مجوز قانونی برای احداث فضای جدید اداره مذکور خبر داد.
در این جلسه فرمانده پلیس راه، فرمانده پلیس راهور و معاون اداره راه و شهرسازی و مدیر درمانگاه فرهنگیان نیشابور در جلسه حضور داشتند.

موضوع : آخرین اخبار استخدامی
برچسب :
اين سايت در ستاد ساماندهي سايتهاي اينترنتي ثبت گرديده و فعاليت آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد

بانک شهر بانک گردشگری بانک سرمایه بانک سامان بانک پاسارگاد بانک تجارت بانک ملت