سامان استخدام|کاریابی|کاریاب| دانلود رایگان سوالات استخدامی


46 نفر آنلاين


۷۰ درصد فارغ التحصیلان فنی حرفه ای جذب بازار کار می شوند   بازديد : 1761 |  1394-10-28

۷۰ درصد فارغ التحصیلان فنی حرفه ای جذب بازار کار می شوند

به گزارش ایرنا، مسعود شفیعی یکشنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه کاشان اظهار داشت: دانشکده های فنی و حرفه ای در جهت ارتباط صنعت با دانشگاه به تربیت نیروهای مهارت محور می پردازند که این مساله در کاهش معضل بیکاری در جامعه سهم بسزایی دارد.
وی مدرک گرایی را یکی از معضلات بزرگ کشور دانست و افزود: هرم نیروی انسانی در جامعه در حال حاضر تبدیل به استوانه نیروی انسانی شده و افراد تحصیلکرده درحال افزایش هستند.
شفیعی از برگزاری نوزدهمین کنگره سراسری همکاری های دولت، صنعت و دانشگاه در سی ام دی ماه سال جاری در شهرک نفت اهواز خبر داد و افزود: انعقاد تفاهم نامه ها و قراردادهایی در زمینه های مختلف ارتباط صنعت و دانشگاه و تشکیل انجمن جمعیت ایرانی پیشبرد ارتباط صنعت و دانشگاه از جمله اقدامات در جهت تقویت این ارتباط است.
شفیعی با اشاره به انتشار سه مجله ترویجی، علمی و پژوهشی در دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای تلاش دارد جایگاه بالایی در مملکت به خود اختصاص دهد.
وی در مورد جایگاه خیران این دانشگاه افزود: حضور خیران در این دانشگاه نوظهور است و درحال حاضر 23 مرکز آموزشی فنی و حرفه ای توسط خیران درحال احداث است و علاوه بر این حدود 400 دانشجوی دانشگاه فنی و حرفه ای را نیز زیرپوشش خود دارند.
شفیعی بودجه سال جاری این دانشگاه را سه هزار و 520 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این درحالی است که سرانه و هزینه هر دانشجو 35 میلیون ریال است و بر این اساس دانشگاه فنی و حرفه ای با 180 هزار دانشجو هزینه ای دو برابر بودجه خود دارد.
وی تجهیزات قدیمی، کمبود بودجه و سرانه ای نبودن بودجه این دانشگاه را از معضلات دانشگاه دانست و گفت: فناوری های دانشگاه قدیمی است و مطابق با فناوری های جدید امکانات وجود ندارد.
شفیعی گفت: تمام فارغ التحصیلان ما در رشته های تعمیرات و جوشکاری جذب بازار کار می شوند.
وی افزود: 40 درصد دانشجویان این دانشگاه طبق برنامه پنجم توسعه می بایست تکنسین باشند که در حال حاضر این رقم 27 درصد است.
وی به لزوم راه اندازی کار رشته های جدید در قطع با توجه در قطع با توجه به فناوری های پیشرفته امروزی تاکید کرد و گفت: در حال حاضر 95 رشته کاردانی و 53 رشته فنی کارشناسی ناپیوسته در این دانشگاه وجود دارد.
شفیعی چشم انداز این دانشگاه را تربیت تکنسین ماهر کیفی و کاردان و کارآمد عنوان کرد و گفت: دانش فنی از خریدهای خارجی در گذشته حذف می شد به همین دلیل در حال حاضر دانش فنی ما اندک است.
وی گفت: در حال حاضر با به انجام رسیدن برجام و برداشتن تحریم ها باید آماده جذب تکنولوژی باشیم و تلاش کنیم درصدی از بازار خارج را جذب کنیم و با باور داشته هایمان آماده بهره برداری از خارجیان وارد شده به کشور پس از برجام باشیم.

موضوع : آخرین اخبار استخدامی
برچسب : اخبار استخدامی,اخبار استخدامی جدید,۷۰ درصد فارغ التحصیلان فنی حرفه ای جذب بازار کار می شوند
اين سايت در ستاد ساماندهي سايتهاي اينترنتي ثبت گرديده و فعاليت آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد

بانک شهر بانک گردشگری بانک سرمایه بانک سامان بانک پاسارگاد بانک تجارت بانک ملت