سامان استخدام|کاریابی|کاریاب| دانلود رایگان سوالات استخدامی


49 نفر آنلاين


ایجاد ۹۰۰ هزار فرصت شغلی در برنامه ششم   بازديد : 1784 |  1394-12-05

ایجاد  ۹۰۰ هزار فرصت شغلی در برنامه ششم

بر اساس نقل از خبرگزاری فارس: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در همایش تبیین برنامه ششم گفت: در برنامه ششم سالانه نیاز به ایجاد ۹۰۰ هزار فرصت شغلی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، صبح امروز همایش ملی تبیین برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اولین برنامه اقتصاد مقاومتی در محل سالن اجلاس سران برگزار شد.

در این همایش محمد باقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با بیان اینکه برنامه ششم جامع‌نگر و مسئله محور است، اظهارداشت: با توجه به ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه ششم، برنامه نیز از این سیاست‌ها تبعیت می‌کند. در این برنامه ۴ بعد اصلی مورد توجه قرار گرفته که از جمله آن توسعه سواحل مکران است.

وی ادامه داد: مباحث مربوط به پیشران توسعه در برنامه ششم مورد توجه قرار گرفته و معدن و صنایع معدنی، ترانزیت، حمل و نقل ریلی، فناوری اطلاعات مد نظر است که روی آن تمرکز شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با بیان اینکه برای تحول چشمگیر نیازمند رشد اقتصادی بالا هستیم،افزود: در برنامه پیش‌بینی شده و نیازمندیم تا پایان برنامه ششم ۹۰۰ هزار فرصت شغلی فراهم شود و این نیازمند سرمایه‌گذاری است.

نوبخت تاکید کرد: تاکید کرد: سهم بهره‌وری از رشد ۸ درصد بالغ بر ۲.۸ واحد درصد پیش‌بینی شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با تاکید بر اینکه یک سوم رشد اقتصاد قرار است از محل بهره‌وری روی دهد، به شاخص‌های کمی برنامه ششم پرداخت و یادآور شد: نرخ بیکاری به ۷ درصد می‌رسد و نیز نرخ تورم تک رقمی می‌شود.

وی ادامه داد: ضریب جینی ۳۴ صدم واحد پیش‌بینی شده و همچنین رشد متوسط جمعیت ۱.۲۶ درصد در نظر گرفته شده تا جمعیت کشور از ۷۹ میلیون نفر به ۸۹ میلیون نفر در پایان برنامه برسد. نرخ باروری کلی نگران کننده بود که مبادا با پیری جمعیت روبرو شویم و این نرخ از ۱.۹ به ۲.۱ نفر در خانوار در طول برنامه افزایش خواهد یافت.

همچنین تولید ناخالص داخلی ۸ درصد رشد و تشکیل سرمایه ثابت ۱۵.۴، تولید سرانه ۶.۷ و نسبت سرمایه‌گذاری به تولید ۳۷ درصد خواهد رسید. همچنین شاخص کسب و کار از رتبه ۱۱۸ به ۷۰ پیش‌بینی شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور افزود: نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی از ۶.۵ درصد کنونی به ۱۰ درصد خواهد رسید. برای تحقق درآمدهای مالیاتی معافیت‌های مالیاتی برداشته شده و استان‌ها و قرارگاه‌ها نیز مالیات خواهند پرداخت، سیستم نرم‌افزاری امکان شناسایی مالیات را فراهم می‌کند و افرادی که کم مالیات می‌دهند، شناسایی خواهند شد که در راستای بند ۱۷ اقتصاد مقاومتی انجام می‌شود.

نوبخت ادامه داد: نسبت درآمد به هزینه جاری ۶۸.۴ درصد بوده که به ۱۰۵.۶ درصد خواهد رسید. تراز عملیاتی نیز ۵۲ هزار میلیارد تومان بوده که مثبت خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تاکید کرد: مصمم هستیم، بدهی دولت به نظام بانکی تا پایان برنامه ششم را به صفر برسانیم.

وی در مورد جزئیات تحقق رشد ۸ درصدی عنوان کرد: سهم بخش کشاورزی ۵ درصد، نفت ۹.۳ درصد، معدن ۸.۸ درصد، صنعت ۹.۳، ارتباطات ۹.۴، خدمات ۵.۸ خواهد بود، تا منجر به رشد متوسط سالانه ۸ درصد شود و همچنین سهم بهره‌وری نیز در این بین مشخص است.

به گفته این مقام مسئول منابع مورد نیاز سالانه در برنامه ششم ۷۲۴ هزار میلیارد تومان است که ۱۰۵ هزار میلیارد تومان از منابع بخش عمومی (طرح‌های عمرانی، ۵۷ هزار میلیارد تومان صندوق توسعه ملی، ۹۵ هزار میلیارد تومان بازار سرمایه، ۱۸۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی، ۲۴ هزار میلیارد تومان بخش خصوصی، ۱۰۲ هزار میلیارد تومان شرکت‌های دولتی و ۱۶۰ هزار میلیارد تومان نیز از محل منابع خارجی) پیش‌بینی می‌شود و یادآور شد: سهم منابع مالی خارجی به صورت مستقیم ۱۲ میلیارد دلار، فاینانس ۲۰ میلیارد دلار و مشارکت داخلی و خارجی ۱۸ میلیارد دلار پیش‌بینی می‌شود.

موضوع : آخرین اخبار استخدامی
برچسب : اخبار استخدامی,اخبار استخدامی جدید,ایجاد ۹۰۰ هزار فرصت شغلی در برنامه ششم,اخبار استخدامی در برنامه ششم دولت
اين سايت در ستاد ساماندهي سايتهاي اينترنتي ثبت گرديده و فعاليت آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد

بانک شهر بانک گردشگری بانک سرمایه بانک سامان بانک پاسارگاد بانک تجارت بانک ملت