سامان استخدام|کاریابی|کاریاب| دانلود رایگان سوالات استخدامی


41 نفر آنلاين


خبر استخدام 1100 نیرو در شهرداری شیراز   بازديد : 1723 |  1395-01-19

خبر استخدام 1100 نیرو در شهرداری شیراز

طالب‌ نژاد عصر امروز در نخستین جلسه سال 95 شورای اسلامی این شهر، اظهار داشت: آخرین تشکیلات مصوب شهرداری مربوط به سال 84 است و برخی از ساختارهای سازمان‌ها نیز مربوط به قبل از 84 و حتی به‌صورت معدود بعد از آن است.

معاون شهردار شیراز با اشاره به ابلاغ ساختار و تشکیلات جدید شهرداری توسط وزارت کشور افزود: اگر مقایسه کنیم در سطح معاونت‌ها تشکیلات مصوب جدید دارای 6 معاونت است درحالی‌که تشکیلات سال 84 هفت معاونت داشته که البته ما در حال حاضر در شهرداری شیراز هشت معاونت داریم و معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری ما اضافه بر هفت مورد مصوب است.

وی ادامه داد: بنابر تشکیلات مصوب جدید، معاونت فرهنگی و اجتماعی تغییراتی خواهد داشت چنانکه در تشکیلات جدید، پست معاونت شهردار در قالب رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی فعالیت خواهد کرد.

طالب‌ نژاد اضافه کرد: در بخش مدیریت‌ها 23 مدیریت و اداره کل مصوب شده که درگذشته 18 مورد بوده است ضمن این‌که پنج مدیریت اضافه‌شده که در مصوبات جدید 16 مورد از این مدیریت‌ها اداره کل محسوب می‌شوند یعنی پست‌های آنها ارتقا یافته و مدیرکل شده است.

به گفته معاون شهردار شیراز، در بخش سازمان‌ها 16 سازمان فعلی بنابر مصوبات جدید به 12 مورد کاهش‌یافته و عمدتاً سازمان‌های حمل‌ونقلی و موتوری مشمول ادغام‌شده و این کاهش را رقم خواهند زد.

راه‌اندازی منطقه 11 شهرداری شیراز در شش‌ماهه نخست سال جاری

وی تصریح کرد: در سال 84 ما تنها هفت منطقه مصوب داشتیم و کارکنان مناطق هشت، 9 و 10 ساختار مصوب نداشتند که در تشکیلات جدید 11 منطقه تصویب‌شده و منطقه 11 در 6 ماهه نخست سال جاری راه‌اندازی می‌شود.

این مسئول متذکر شد: در بحث پست‌های سازمانی، بنابر تشکیلات مصوب جدید 3 هزار و 619 پست در نظر گرفته‌شده که در شهرداری مرکزی شامل حوزه شهردار و معاونت‌ها و مناطق یک‌هزار و 955 پست است و سازمان‌ها نیز 2 هزار و 64 پست دارند درحالی‌که در ساختار قدیمی، شهرداری مرکزی و معاونت‌ها و مناطق 778 پست داشتند و هشت سازمان ما تشکیلات و پست مصوب نداشتند و تنها هشت سازمان دارای تشکیلات مصوب بوده، یک‌هزار و 45 پست داشتند که با این اوصاف، یکهزار و 787 پست به شهرداری شیراز اضافه‌شده که در مناطق و شهرداری مرکزی 768 پست و در سازمان‌ها یک‌هزار و 19 پست خواهد بود.

طالب نژاد سپس بیان کرد: پست‌هایی افزوده‌شده را در ساماندهی نیروی انسانی و بر اساس احراز شرایط استفاده خواهیم کرد و نیروهایی که از مجموعه‌های دیگر پست گرفته‌اند را به‌جای خود بازمی‌گردانیم و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی و استخدام‌های آتی را از مسیر این ساماندهی تسهیل می‌کنیم.

معاون برنامه‌ریزی شهردار شیراز عنوان کرد: برای استقرار تشکیلات جدید شهرداری، ادغام مدیران بخش‌های میانی بنابر پست‌های جدید ابلاغ‌شده و تغییرات مدیریت‌ها و ابلاغ‌ها توسط شهردار شیراز صادر خواهد شد و پس از ابلاغ، واحدها ثبات پیدا می‌کنند و با همراهی خودشان ساختار جدید را اجرایی می‌کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر تحلیل نیروها اعم از مدارک تحصیلی، سنوات خدمات و سایر شرایط در دست انجام است و برای انطباق با تشکیلات جدید، بررسی برش‌های واحدها انجام‌شده و فرایند کار، ابتدا پست‌های رسمی و بعد قراردادی‌ها و شرکتی‌ها به تشکیلات جدید منتقل می‌شوند.

تعیین ظرفیت برای واحد با کارسنجی و توان سنجی و نظر به استانداردهای ایزو دیگر موردی بود که وی به آن اشاره و بیان کرد: در تشکیلات جدید واحدهای جدید و ادارات کل شکل‌گرفته و از این رو در مکاتبات و ساختارهای حقوقی باید اختیارات جدید نیروها لحاظ شود و همچنین لازم است در مورد سازمان‌های ادغام‌شده تسویه و تعیین تکلیف بدهی‌ها، انتقال ماشین‌آلات و ساختمان‌ها انجام پذیرد.

وی با اشاره به این‌که منابع انسانی توانمند و خلاق مهم‌ترین سرمایه شهرداری است بر لزوم استقرار نظام جانشین پروری و ارزشیابی دقیق تأکید کرد و ابراز داشت: در حال حاضر پیگیر مجوز شکل‌گیری شرکت‌های وابسته به شهرداری هستیم و در بحث ساماندهی نیروی انسانی که در سه‌ماهه آتی انجام می‌شود برنامه جامع تدوین‌شده و بر این اساس، تعیین ظرفیت ارائه خدمات و فعالیت‌ها مطابق با بودجه و سیاست‌های برون‌سپاری تعیین خواهد شد.

طالب نژاد در پایان گفت: علاوه بر این موارد، نیروهای رسمی، کارگر حکمی، قراردادی، بخش خصوصی و شرکتی‌ها بنابر مدرک تحصیلی، سابقه خدمت تعیین تکلیف می‌شوند چنانکه یکهزار و 19 پست رسمی به تشکیلات جدید منتقل می‌شود که با این کار 2 هزار و 600 پست سازمانی برای ما باقی می‌ماند که برای تبدیل وضعیت 400 نیروی قراردادی استفاده می‌شود که در مرحله نخست مجوز 200 نفر نیروی قراردادی را از سازمان شهرداری‌ها اخذ کردیم و به دنبال آن هستیم تا برای 200 نفر بعدی نیز مجوز بگیریم و در مرحله دوم یک‌هزار و 500 نیروی شرکتی نیز تبدیل وضعیت می‌شود که اگر این‌ها هم تبدیل وضعیت شوند باز بیش از یک‌هزار و 100 نیرو نیاز خواهیم داشت که از طریق نظام استخدام شایسته‌سالاری تأمین می‌شود تا با بازنشسته شدن بخشی از نیروها در سنوات آتی مشکلی در وضعیت نیروی انسانی ایجاد نکند.

موضوع : آخرین اخبار استخدامی
برچسب : اخبار استخدامی,اخرین اخبار استخدامی,اخبار استخدامی جدید,خبر استخدام 1100 نیرو در شهرداری شیراز,
اين سايت در ستاد ساماندهي سايتهاي اينترنتي ثبت گرديده و فعاليت آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد

بانک شهر بانک گردشگری بانک سرمایه بانک سامان بانک پاسارگاد بانک تجارت بانک ملت