سامان استخدام|کاریابی|کاریاب| دانلود رایگان سوالات استخدامی


44 نفر آنلاين


استخدام ۹ هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت   بازديد : 1576 |  1395-02-19

استخدام ۹ هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت


رئیس مرکز مدیریت شبکه‌های بهداشت و درمان وزارت بهداشت، بعد از طرح تحول بهداشت ۲۵ میلیون نفر جمعیت شهری با ۲۰۰۰ پایگاه سلامت و ۸۱۸ مرکز جامع سلامت استخدام ۹ هزار نیروی جدید که ۴۴۰۰ نفر آنها مراقبت سلامت هستند و یک چهارم آنها را ماماها تشکیل می‌دهند تحت پوشش نظام مراقبت‌های اولیه قرار گرفته‌اند.

به گزارش خبرنگار سرویس «سلامت» ایسنا، ناصر کلانتری در همایش روز جهانی ماما که صبح امروز در وزارت بهداشت برگزار شد، ضمن اشاره به گسترش مراکز بهداشتی و درمانی و همچنین بهبود وضعیت مراقبت‌های اولیه نظام سلامت اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های بارز این نظام اعتماد و اتکا بالای آن به کارکنان غیر پزشکی است. در شروع کار خدمات را سطح بندی کردیم و کارکنان چند پیشه را با ادغام خدمات و همچنین ایجاد نظام ارجاع در مراکز بهداشت و درمان به کار گرفتیم.
وی افزود:بدون توقف آموزش و برای تولید انبوه پزشک دست به تولید پیراپزشک زدیم که منجر به راه اندازی ۱۸ هزار خانه بهداشت و استخدام ۳۲ هزار بهورز شاغل در مراکز بهداشتی درمانی شد.
قائم مقام معاون بهداشت تصریح کرد: در گذشته نرخ مراقبت‌های زمان بارداری کمتر از ۱۲ درصد بود. در بیمارستان‌ها نیز حداقل یک یا دو اتاق برای کزاز نوزادی داشتیم. مرگ مادر باردار به دلیل عوارض زایمان یا پس از آن نزدیک به ۴۰۰ در ۱۰۰هزار تولد زنده بود.
به گفته وی، نرخ مرگ و میر کودکان نیز در گذشته و در بهترین حالت ۹۰ در ۱۰۰ هزار مورد بود که این رقم بعد از ایجاد نظام مراقبت‌های اولیه و استفاده از پیراپزشکان و همچنین سطح بندی نظام ارجاع بهبود یافت.
رئیس مرکز مدیریت شبکه‌های بهداشتی و درمانی با بیان اینکه قبل از بهبود وضعیت مراکز بهداشتی و درمانی بیش از ۸۰ درصد زایمان‌ها در روستاها توسط زنانی که به صورت تجربی این کار را آموخته بودند انجام می‌شد اظهار کرد: ما تلاش کردیم مامای روستایی دیپلمه را جایگزین این افراد کنیم همچنین مراکز آموزش ماما روستایی و ظرفیت پذیرش ماماهای دانشگاهی را که در حال حاضر در مراکز بهداشت درمان شهری و روستایی خدمات مامایی ارائه می‌کنند را گسترش دادیم.
کلانتری افزود: سازمان بهداشت جهانی سطح پوشش استاندارد مراقبت‌های بارداری را دو بار مراقبت در طول بارداری اعلام کرده بود اما در ایران این رقم به شش بار مراقبت به معنی سطح پوشش ۸۸.۶ درصد رسیده است. همچنین نرخ زایمان که قبلا در منزل انجام می‌شد امروز در مراکز زایمانی خصوصی و دولتی به ۹۵.۳ درصد در کل کشور رسیده است. ۷۴ درصد از مادران باردار نیز حداقل به یک بار مراقبت دسترسی دارند.
قائم مقام معاون بهداشت، کاهش نرخ مرگ و میر مادران باردار را از ۴۰۰ در ۱۰۰هزار به کمتر از ۱۹ در ۱۰۰ هزار را حاصل تلاش ماماها در نظام ارائه خدمات و مراقبت‌های بارداری عنوان کرد و ادامه داد: حضور ماماها توانسته است به ارتقاء سلامت جامعه‌ای که در گذشته وضعیت نابسامان بهداشتی داشت و کمتر از ۱۶ درصد از نوزادان به واکسن نوبت سوم دوران نوزدای دسترسی داشتند حیاتی و موثر بود.
کلانتری همچنین به گسترش شبکه بهداشت و درمان در طرح تحول بهداشت نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۲۸ میلیون جمعیت روستایی را توسط ۳۸۴۸ مرکز روستایی و همچنین شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر تحت پوشش قرار داده‌ایم.۶۷۰۰ پزشک، ۵۳۰۰ ماما به عنوان همکار پزشک و ۳۲ هزار بهورز تحت پوشش برنامه پزشک خانواده و بیمه سلامت روستایی نیز به ارائه این خدمات می‌پردازند.
به گفته رئیس مرکز مدیریت شبکه‌های بهداشت و درمان وزارت بهداشت، بعد از طرح تحول بهداشت ۲۵ میلیون نفر جمعیت شهری با ۲۰۰۰ پایگاه سلامت و ۸۱۸ مرکز جامع سلامت استخدام ۹ هزار نیروی جدید که ۴۴۰۰ نفر آنها مراقبت سلامت هستند و یک چهارم آنها را ماماها تشکیل می‌دهند تحت پوشش نظام مراقبت‌های اولیه قرار گرفته‌اند.

موضوع : آخرین اخبار استخدامی
برچسب : اخبار استخدامی,اخرین اخبار استخدامی,اخبار استخدامی جدید,خبر استخدام استخدام ۹ هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت,
اين سايت در ستاد ساماندهي سايتهاي اينترنتي ثبت گرديده و فعاليت آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد

بانک شهر بانک گردشگری بانک سرمایه بانک سامان بانک پاسارگاد بانک تجارت بانک ملت