سامان استخدام|کاریابی|کاریاب| دانلود رایگان سوالات استخدامی


45 نفر آنلاين


برنامه وزارت بهداشت برای‌‌‌‌‌جذب نیرو   بازديد : 1288 |  1395-04-02

برنامه وزارت بهداشت برای‌‌‌‌‌جذب نیرو

 وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی که روز گذشته برای افتتاح چند پروژه در بجنورد حضور یافته بود، در پاسخ به سوال خبرنگار ما توضیحاتی درباره دلایل کمبود نیروی بهیار و کمک بهیار در مراکز درمانی استان و برنامه این وزارتخانه برای جبران کمبود نیروها ارائه کرد.

 دکتر «سید حسن قاضی زاده هاشمی» گفت: درباره نیروی انسانی بسیار در مضیقه هستیم زیرا برنامه دولت بر استخدام نیروی جدید نبوده و در طول ۳ سال گذشته نتوانستیم به جز تعداد محدودی، برای بیمارستان های جدید الاحداث نیرو استخدام کنیم و با وجود آن که به ما مجوز داده شده است، باز هم کمبود نیرو داریم.
وی اظهار داشت: بخشی از کمبودها از طریق استفاده از درآمدهای اختصاصی دانشگاه ها به صورت شرکتی جذب می شوند یعنی دولت حقوقی بابت این ها پرداخت نمی کند و حتی برای جایگزینی نیروهایی که بازنشسته می شوند مجوزی نداریم.
دکتر «سید حسن قاضی زاده هاشمی» درباره واردات دارو هم اظهارداشت: در واردات دارو در طول ۳ سال نسبت به همه سال های قبل از شروع کار که افزایش وجود داشته است، شاهد روند کاهشی بودیم به طوری که ۳۰۰ میلیون دلار کاهش واردات داشتیم و اقلام دارویی از نظر تعداد،  ۹۵ تا ۹۶ درصد در داخل کشور تولید می شود و از نظر ریالی هم قبل از شروع به کار ما از حدود ۶۱ تا ۶۲ درصد، اکنون حدود ۷۰ درصد راشامل می شود. وزیر بهداشت عنوان کرد: صادرات دارو در  این دولت به ۲ برابر افزایش یافته است و از این بابت البته راضی نیستیم.وی افزود: رقم صادرات خیلی قابل توجه نیست و در زمان شروع به کار حدود ۷۰ میلیون دلار بود و الان بیش از ۱۵۰ میلیون دلار نیست.   وزیر بهداشت افتتاح کلینیک های ویژه با حضور متخصصان و فوق تخصصان در کشور را اتفاقی خوش قلمداد کرد و اظهارداشت: تعداد این کلینیک ها  بیش از ۲۵۰ مرکز در کشور است که حدود ۷ هزار مطب را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی کشور قرار خواهد داد. علاوه بر آن ۳۵۰ مرکز زایمانی در کشور به اتمام خواهد رسید و در نیمه دوم امسال باید هر ماه حداقل ۲ تا ۳ پروژه بزرگ را افتتاح کنیم.

موضوع : آخرین اخبار استخدامی
برچسب : اخبار استخدامی,اخبار استخدامی جدید,برنامه وزارت بهداشت برای‌‌‌‌‌جذب نیرو,اخرین اخبار استخدامی,
اين سايت در ستاد ساماندهي سايتهاي اينترنتي ثبت گرديده و فعاليت آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد

بانک شهر بانک گردشگری بانک سرمایه بانک سامان بانک پاسارگاد بانک تجارت بانک ملت