سامان استخدام|کاریابی|کاریاب| دانلود رایگان سوالات استخدامی


44 نفر آنلاين


استخدام اورژانس کشور در سال 95   بازديد : 1525 |  1395-05-10

استخدام اورژانس کشور در سال 95

به نقل از خبرگزاری فارس : به گفته امین صابری‌نیا رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی ۶۰ درصد تماس‌های تلفنی در سال‌های گذشته به اورژانس مزاحمت‌های تلفنی بود که با اطلاع‌رسانی و آگاه‌بخشی به افراد جامعه و برخورد با برخی مزاحمان که به صورت غیراخلاقی تلفن‌های اورژانس را اشکال می‌کردند سعی کردیم تا در سال‌های اخیر مزاحمت‌های تلفنی با اورژانس به ۳۰ درصد کاهش پیدا کند.

صابری‌نیا در مورد ارائه خدمات آمبولانس هوایی اظهار کرد: این خدمات ماموریت‌ها از طریق خرید خدمات توسط بخش خصوصی انجام شده و مسیر دوم نیز بالا بردن توان و قدرت حاکمیتی در این حوزه است که ما از هر دو راهبرد برای توسعه خدماتی که اورژانس ارائه می‌کند استفاده می‌کنیم.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گفت: تماس‌های تلفنی که با هدف ایجاد مزاحمت با اورژانس ۱۱۵ برقرار می‌شد در سال‌های اخیر به ۳۰ درصد کاهش یافته است.

وی در مورد جبران کمبود نیروی انسانی گفت: ما سال ۹۳ با اخذ مجوز موفق شدیم ۷ هزار نفر نیروی متخصص را در اورژانس جذب کنیم و برای جبران کمبود نیرو همچنان دو مسیر را دنبال می‌کنیم.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکییادآور شد: در این زمینه خرید خدمات و جذب و استخدام نیرو در اولویت قرار گرفته است به طوری که با گرفتن مجوز قرار است ۳ هزار و ۴۰۰ نیرو در سطح کشور به استخدام اورژانس ۱۱۵ درآید.

صابری‌نیا متوسط حضور اورژانس را در داخل شهرها به شکل استاندارد ۸ دقیقه و جاده‌ها ۱۴ دقیقه اعلام کرد و افزود: البته ما در شهرهای پرترافیک همچون مراکز کلانشهرها با برخی مشکلات نظیر نبود خطوط امدادی و حجم بالای ترافیک روبه‌رو هستیم که سرعت امدادرسانی  و خدمات‌رسانی ما را کاهش داده است.

صابری‌نیا افزود: این استاندارد در برخی از شهرهای پرجمعیت ۱۶ تا ۱۷ دقیقه است که البته همچنان تلاش می‌کنیم تا توان خدمات‌رسانی خودمان را  افزایش دهیم.

ساماندهی آمبولانس‌های خصوصی در کشور

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکیدر مورد ساماندهی آمبولانس‌های خصوصی در کشور بیان کرد: ما در این زمینه فعالیت‌های خوبی را آغاز کردیم به طوری که سعی‌مان بر این است تا با نشانه‌دار کردن آمبولانس‌های خصوصی که خدماتشان مورد تایید است بتوانیم مردم را در بهره‌مندی خدمات به آنها ترغیب کنیم.

صابری‌نیا در پایان یادآور شد: این آمبولانس‌ها در دو بخش خدماتی و اورژانسی با یک تعرفه مشخص فعالیت می‌کنند و ما برای اینکه بتوانیم جلوی برخی سوءاستفاده‌ها و یا بالا بردن نرخ خدمات آمبولانس‌های خصوصی را بگیریم کنترل‌ها و نظارت‌هایمان را به همراه ساماندهی این آمبولانس‌ها با نشان‌دار کردن خدمات به آمبولانس‌های خصوصی انجام دادیم که در این زمینه قطعا برخی اقدامات و فعالیت‌ها مطلوب و مناسب‌تر خواهد بود.

موضوع : آخرین اخبار استخدامی
برچسب : اخبار استخدامی,اخبار استخدامی جدید,استخدام اورژانس کشور ,اخرین اخبار استخدامی,
اين سايت در ستاد ساماندهي سايتهاي اينترنتي ثبت گرديده و فعاليت آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد

بانک شهر بانک گردشگری بانک سرمایه بانک سامان بانک پاسارگاد بانک تجارت بانک ملت