سامان استخدام-بخشنامه استخدام دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان صادر شد 
42 نفر آنلاين


بخشنامه استخدام دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان صادر شد

تسنیم،‌ دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۳۹۰پس از ابلاغ اساسنامه آن توسط محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور وقت فعالیت خود را آغاز کرد. با شکل‌گیری این دانشگاه جذب ۲۵هزار دانشجوی متعهد خدمت از طریق آزمون سراسری سال ۱۳۹۱در دستور کار قرار گرفت و این دانشجو معلمان از همان ابتدا به استخدام آموزش و پرورش درآمدند.

بهمن سال ۹۲بود که اخباری مبنی بر بروز مشکلاتی برای استخدام دانشجویان ورودی جدید دانشگاه فرهنگیان منتشر شد و دانشجو معلمان از بلاتکلیفی در وضعیت استخدامی خود گلایه داشتند.

برخی از کارشناسان نیز معتقد بودند که اگر تعهد خدمت و بورسیه دانشجو معلمان حذف شود این موضوع باعث می‌شود تا دانشجو معلمان انگیزه خود را از دست دهند و این همانند قبض روح دانشگاه فرهنگیان خواهد بود.

در همان زمان از گوشه و کنار اخباری به گوش می‌رسید که وزارت آموزش و پرورش موفق به اخذ مجوزهای لازم از دولت برای استخدام ۱۷هزار دانشجو معلم ورودی بهمن ماه دانشگاه فرهنگیان نشده است و اگر قرار باشد مجوزی صادر شود برای تمام ۱۷هزار نفر نخواهد بود.

محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان در تاریخ ۲۱اسفند ۹۲در حاشیه مراسم رؤسای پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در خصوص وضعیت استخدام دانشجو معلمان این دانشگاه اظهار داشت: ردیف استخدامی برای این افراد گرفته شد و آن‌گونه که معاونت پشتیبانی آموزش و پرورش به ما گزارش داده است مشکلی برای صدور احکام وجود ندارد، البته این امر قدری با تأخیر اتفاق می‌افتد، اما جای نگرانی نیست.

علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در تاریخ ۳اردیبهشت ۹۳در مراسم دیدار استادان، معلمان، دانشجویان و بانوان فرهیخته دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی در پردیس دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی مشهد، گفت: در کوتاه‌ترین زمان تکلیف اعضای هیئت علمی و صدور احکام آنها انجام می‌شود. دانشجویانی که از بهمن ماه سال قبل وارد این دانشگاه شده‌اند نیز تا دو هفته دیگر کار صدور احکام استخدامشان انجام می‌شود.

اما طبق آخرین اخبار مشکل استخدام دانشجو معلمان حل شد و در تاریخ ۳۱فروردین ۹۳بخشنامه‌ای از سوی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر مجوز استخدام دانشجویان ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان صادر شده است که متن بخشنامه در ذیل قابل مشاهده است.اين سايت در ستاد ساماندهي سايتهاي اينترنتي ثبت گرديده و فعاليت آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد

بانک شهر بانک گردشگری بانک سرمایه بانک سامان بانک پاسارگاد بانک تجارت بانک ملت