سامان استخدام-10 نکته امنیتی هنگام مراجعه برای مصاحبه استخدامی 
50 نفر آنلاين


 10 نکته امنیتی هنگام مراجعه برای مصاحبه استخدامی 

اولین گام برای پیدا کردن شغل مناسب قبول شدن در مصاحبه استخدامی است. مصاحبه در هر شرکت سبک خاص خودش را دارد در برخی شرکت ها مدیر عامل راسا اقدام به استخدام نیروی جدید می کند و در برخی شرکت ها هم وظیفه استخدام نیرو های جدید به عهده منابع انسانی است.
این روزها بخش عظیمی از شرکت های متوسط و کوچک که البته اغلب کارهای بزرگی هم انجام می دهند در مناطق نیمه اداری و در ساختمان هایی قرار گرفته اند که اصلا فکرش را هم نمی کنید شرکتی در آن مشغول کار باشد.  با تصورات منفی نمی توان یک موقعیت کاری را از دست داد بسیاری افراد به ویژه خانم ها بامشاهده ظاهر ساختمان یک شرکت جرات ورود به آن را به خودشان نمی دهند و از استخدام صرف نظرمی کنند و یا اینکه با مادر یا یکی از دوستانشان  در محل مصاحبه حاضر می شوند! دراین گزارش به 10 نکته امنیتی که موقع مراجعه به مصاحبه های استخدامی باید رعایت کنید به شما می گوییم تانیازی به همراهی اولیا نداشته باشید!

1. بررسی پیش از مصاحبه

بعد از اینکه قرار مصاحبه تان را فیکس کردید و مطمئن شدید که موقیعت استخدامی مربوط به مهارت های شما درشرکتی وجود دارد در اینترنت به جستجوی آن شرکت بپردازید. این روزها تقریبا تمام شرکت ها سایت اختصاصی دارند در بخش ارتباط با ما آدرس شرکت را با آدرسی که به شما داده اند مطابقت دهید .
این بررسی علاوه برکمک امنیتی به شما کمک می کند با فضای عمومی و عملکرد شرکت بهترآشنا شوید.

2.پیش از وقت مقرر در محل حاضر شوید

حد اقل 10 دقیقه پیش از زمان مقرر در محل مصاحبه حاضر شوید این به شما کمک می کند که از اصل غافلگیری کمک بگیرید و اگر خدای نکرده مشکلی در مصاحبه باشد سریعتر متوجه شوید.

3.پیش از مراجعه برای مصاحبه آدرس و تلفن محل را به یک فرد مطمئن مثل والدین تان بدهید تابدانند کجایید.

4.زمانی که به محل مصاحبه رسیدید سریع متن پیامکی که از قبل آماده کرده اید مبنی بر امن بودن شرکت را برای یکی از دوستانتان که قبلا با او هماهنگ کرده اید بفرستید.

5. از همسایه ها سوال کنید
این وضعیت تنها و تنها در مواردی کاربرد دارد که جستجو های اینترنتی و بررسی های شما پیش از مصاحبه به قدر کافی قانع کننده نبوده باشد در این صورت می توانید یک روز پیش از زمان مصاحبه تان یا حتی چند ساعت پیش از مصاحبه از چند نفر از همسایه ها در مورد وضعیت شرکت و رفت و آمد ها سوال کنید.

6.هنگام ورود به شرکت مطمئن شوید به غیر از فرد مصاحبه کنند فرد یا افراد دیگری هم در شرکت حضور دارند. می توانید مثلا درخواست یک لیوان آب بکنید.
7.از منابع معتبر آگهی ها را استخراج کنید.
این روز ها نشریات ، سایت ها ،وبلاگ ها و.... خلاصه منابع مختلفی اقدام به انتشار آگهی های استخدامی می کنند سعی کنید منابع موثق و معتبر را برای انتخاب آگهی انتخاب کنید و به هر جایی برای پیدا کردن آگهی مناسب سرک نکشید.

8. به شکل آگهی دقت کنید
یک آگهی استخدامی مناسب معمولا دارای نام شرکت ،شرایط استخدام و بدور از هر گونه ابهام است. آگهی های مبهم و مشکوک قابل اعتنا نیستند.

9.از حمل وسایل گرانقیمت خودداری کنید
هنگام مراجعه مصاحبه های استخدامی از به همراه داشتن وسایل گرانقیمت نظیر آیپد،طلا و جواهر و... خودداری نمایید.

10. اگر موارد بالا را رعایت کرده باشید انشاالله که مصاحبه خوب و بی دردسری را تجربه خواهید کرد اما اگر خدای نکرده به مشکل برخوردید در اولین فرصت از محل خارج شوید و در صورت فراهم نبود این امکان خود را در یک اتاق یا مکان امن محبوس کنید و با 110 تماس حاصل نمایید.اين سايت در ستاد ساماندهي سايتهاي اينترنتي ثبت گرديده و فعاليت آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد

بانک شهر بانک گردشگری بانک سرمایه بانک سامان بانک پاسارگاد بانک تجارت بانک ملت