سامان استخدام-چطور غیر مستقیم از خودتان و توانمندیهایتان برای کارفرما بگویید؟ 
47 نفر آنلاين


چطور غیر مستقیم از خودتان و توانمندیهایتان برای کارفرما بگویید؟

برای دوستانی که تازه دارن مشغول به کار میشوند و اولین شغل هاشون هست یک توضیحی بدم در مورد اینکه چطور توانمندی هامون رو معرفی بکنیم خواهش می کنم مدام نگید که من این کلاس رو رفتم ، کلاس  فوتوشاپ رفتم و …  کارفرما براش مهم نیست که شما چه کلاسی رفتید . کارفرما براش مهارت های شما مهمه بنابراین با ادبیات دیگه ای بگید . من بلدم با نرم افزار فوتوشاپ و کورل دراو و … کار کنم ، بصورت حرفه ای کار کنم  مهارت هارو بگید این که کدوم کلاس رفتید مهم نیست . اگه مدرک دارید این خیلی خوبه اما شروع نکنید بگید که مدرک فلان دارم ، این مدرک دارم و … کار فرما براش مدرک مهم نیست . کارفرما براش کارائی مهمه .  می تونید از توانمندی ها و کارکردها تون براش بگید در آخر هم می تونید بگید که در این زمینه مدرک هم دارم که اگه لازم باشه حالا یا می گید توی رزومه ام پیوست کردم یا بعداً می تونم تقدیم کنم ولی به هرحال فضای جلسه مصاحبه فضای توانمندی هاست من باید بگم که چه توانمندی هائی دارم .

مهارت های نا مربوط رو اعلام نکنیم یک سری مهارت هاست که ممکنه حالا خیلی ربطی به شغل فعلی نداشته باشه دلیل نداره که من اونهارو مطرح کنم و بیهوده فضای مصاحبه رو غبار آلود بکنم و پیچیده کنم.  من یک سری مهارت دارم که شاید اینجا به دردم نخوره . من بلدم با سیستم اتوماسیون فلان شرکت کار کنم  اینجا که اومدم کارم چیه ؟  کارم اینه که مثلاً در واحد تضمین کیفیت کار می کنم . دلیلی نداره که مدام با علاقه توضیح بدم که بله من با سیستم اتوماسیون فلان شرکت کار کردم و خیلی با اتوماسیون اداری آشنا هستم . این چه کمکی می کنه ؟ الزاماً حس خوبی به روبروئی نمیده .
و یک نکته رو هم به یاد داشته باشیم چه در رزومه نویسی و چه در جلسه مصاحبه ما الان  دو جور فرهنگ در شرکت هامون داریم . شرکت هائی که پایه خارجی دارند و شرکت هائی که پایه داخلی دارند  . بسیاری از شرکت هایی که پایه خارجی دارند ،خیلی از فعالیت های فوق برنامه می پرسند . شما کوه می روید؟نمی روید ؟ عضو NGO  ها هستید ، نیستید ؟ چکار می کنید ، و … شنیدن این فعالیت ها برای اونها یک امتیاز مثبت برای شماست .اما  سازمان هائی که فرهنگ داخلی دارند راستش خیلی به این چیزها توجه ندارند اینکه شما جمعه ها میروید کوهنوردی شاید حس خوبی به اون مصاحبه کننده دست نده اون ترجیح میده که جمعه صبح خونه باشید تا اگه ازتون خواست که جمعه بیائید سرکار بتونید برید . دقت کنید با چه فرهنگی طرفید با چه سازمانی طرفید ؟
چه رفتارهائی برای اونها ارزش  و مطلوب محسوب میشهاين سايت در ستاد ساماندهي سايتهاي اينترنتي ثبت گرديده و فعاليت آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد

بانک شهر بانک گردشگری بانک سرمایه بانک سامان بانک پاسارگاد بانک تجارت بانک ملت