سامان استخدام-نکات مهم در ارتباط با کار فرما 
45 نفر آنلاين


نکات مهم در ارتباط با کار فرما  

درست است که همه ما انسان هستیم اما حقیقت این است که مهارت‌های ارتباطی و کلامی‌در خانم‌ها و آقایان کمی‌متفاوت است. همین تفاوت نگرش و طرز بیان است که باعث می‌شود مکمل هم باشند.
 تفاوت مهارت‌های کلامی‌ و ارتباطی آقایان زمانی مشکل ساز می‌شود که این تفاوت‌ها را نشناسیم آن وقت در ارتباط گیری دچار مشکل خواهیم شد. در این گزارش به برخی ویژگی‌های کلامی‌ و ارتباطی آقایان اشاره می‌کنیم. اگر این ویژگی‌ها را به خوبی بشناسید نه تنها با آقای رئیس بلکه با تمام همکاران آقا و حتی آقایان خانواده ارتباط موثر تری خواهید داشت.

ما انسانها، چه آگاهانه و چه ناآگاهانه، ۲۴ ساعت شبانه روز در حال برقراری ارتباط هستیم، حتی در رویا و خیال، حتی وقتی حرف نمی‌زنیم. روابط ما با ارتباط و گفتگو ساخته می‌شوند یا بر هم می‌خورند و هیچ چیزی جز یک نوع گفتگو و مراوده در روابط شخصی وجود ندارد. برای ارتباط موثر با آقایان کافی است بدانید:

۱- مستقیم حرف بزنید

 مرخصی می‌خواهید، درخواست اضافه حقوق دارید ، لطفا حرفتان را مستقیم بگویید مقدمه چینی طولانی و به کنایه گفتن مقصودتان فقط یک آقا را کلافه می‌کند همین. اگر در خواست جلسه کردید و می‌خواهیددر مورد موضوعی با رئیستان حرف بزنید لازم است موضوع گفتگو را از قبل به او بگویید.

۲- حریم خصوصی

 مردان بیشتر از خانم‌ها به حریم خصوصی احتیاج دارند به همین دلیل خیلی دوست ندارند در مورد مسائل خانوادگی شان با همکارانشان گفتگو کنند. پس اگر می‌خواهید باب گفتگو را با رئیس یا همکارتان باز کنید از آب و هوا ،سیاست،اقتصاد و یا حتی ورزش حرف بزنید اما در مورد مسائل شخصی کمی‌مراقب باشید مگر اینکه خودش داوطلب باشد!

۳-  کدها را شناسی کنید

 هر عبارت و برخوردی هنگام مکالمه معنا و مفهوم خاص خودش را دارد. دقت کنید که مفهوم حرفی که می‌زنید دقیقا بدانید. گاهی تلاش شما برای ایجاد یک رابطه سالم کاری به دلیل استفاده از شیوه بیان و کد‌های غلط شما را به مخاطره می‌اندازد و باعث می‌شود رئیستان تصور اشتباهی در مورد شما بکند. چرا این انقدر سریع صمیمی‌شد؟!!

۴-  منطقی صحبت کنید

 وقتی می‌خواهید در خواست افزایش بودجه کنید یا نیروی جدید برای کارتان احتیاج دارید باید دلیل و منطق بیاورید نمودار، جدول و آمار لازم است.
 ذهن مردها منطقی و ریاضی عمل می‌کند پس گفتن این نکته که “حسم می‌گوید بایداین کار را بکنیم” ،  در یک جلسه کاری با رئیستان یک خود کشی حرفه ای خواهد بود!

۵-  حرف رئیستان را هرگز قطع نکنید

 در گفتگوی خانم بین چند خانم از آنجا که از بخش بزرگتری از دو نیم کره مغزشان استفاده می‌کنند اشکالی پیش نمی‌آید اگر همزمان چند نفر حرف بزنند و نظر بدهند چراکه همگی منظور هم را به خوبی متوجه می‌شوند. اما قطع کردن حرف رئیس تان مخصوصا اگر آقا باشد رشته افکارش را پاره کرده و باعث ناراحتی و سردرگمی‌او خواهد شد.

۶- مردان از سلسله مراتب فرماندهی استقبال می‌کنند

 مردان هنگامی‌که سلسله مراتب قدرت حالت ناپایداری دارد، احساس اضطراب می‌کنند اما سلسله مراتب فرماندهی ثابت و پایدار، مانند نیروهای نظامی‌یا محیط‌های کاری، تستوسترون آنها را کاهش می‌دهد و پرخاشگری‌شان را مهار می نماید.اين سايت در ستاد ساماندهي سايتهاي اينترنتي ثبت گرديده و فعاليت آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد

بانک شهر بانک گردشگری بانک سرمایه بانک سامان بانک پاسارگاد بانک تجارت بانک ملت