سامان استخدام-بهبود شرایط کسب و کار ،کمیت و کیفیت کارآفرینی را افزایش می دهد 
43 نفر آنلاين


بهبود شرایط کسب و کار ،کمیت و کیفیت کارآفرینی را افزایش می دهد 
 
  - رئیس دانشکده کارآفرینی با بیان اینکه کارآفرینی در ایران بیشتر اجباری است، گفت: با ایجاد و بهبود شرایط حاکم بر محیط کسب و کار می‌شود کمیت و کیفیت کارآفرینی را در کشور بهبود داد.
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس محمدرضا زالی رئیس دانشکده کارآفرینی در نشست خبری دومین کنفرانس بین‌المللی کارآفرینی گفت: به خاطر اینکه در کشور پتانسیل کارآفرینی بسیار بالا است برگزاری چنین کنفرانس‌هایی ضرورت دارد.
زالی همچنین ادامه داد: نرخ فعالیت کارآفرینی در آمریکا 12 درصد است و در کشور ما این نرخ 12.32 درصد است.
وی خاطرنشان کرد: با بهبود شرایط کسب و کار نرخ خروج از این موضوع هم کاهش پیدا کرده است و دیگر کارآفرینان کمتر می‌خواهند که کسب و کار خودشان را بفروشند.
زالی در رابطه تفاوت فعالیت کارآفرینانه در کشورهای مختلف، افزود: محیط کسب و کار یکی از دلایل این امر است و کارآفرینی در آمریکا بیشتر فرصت‌گرا و در ایران بیشتر اجباری است و با ایجاد و بهبود شرایط حاکم بر محیط کسب و کار می‌شود کمیت و کیفیت کارآفرینی را در کشور بهبود داد.
رئیس دانشکده کارآفرینی تصریح کرد: ایجاد و توسعه کسب و کار دانش بنیان می‌شود به رشد اقتصادی بهتری دست یافت.
وی گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که ما در محیط کسب و کار شرایط خیلی مطلوبی نداریم هرچند که فعالیت‌های کارآفرینانه مردم خیلی بالا است.
زالی خاطرنشان کرد: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در بهبود شرایط کسب و کار، جامعه دانشگاهی احساس وظیفه کرد با شناسایی راهکارها و شرایط بهبود کسب و کار، گامی در جهت این موضوع بردارد.
زالی اظهار داشت: هدف اصلی این کنفرانس شناسایی و ارائه راهکارهای اجرایی برای بهبود فضای کسب و کار در کشور است.
وی ادامه داد: در این کنفرانس پنل‌هایی پیش‌بینی شده است و مهمان‌های خیلی معتبر و کلیدی از  دانشگاه‌های جهان در آن شرکت می‌کنند و امیدواریم بتوانیم یک رویداد خوبی در این رابطه داشته باشیم.
زالی اضافه کرد: با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌های بین‌المللی کارآفرینان صادرات خوبی دارند و امیدواریم بتوانیم با این کنفرانس الگوهای مناسبی را به کارآفرینان ایران معرفی کنیم.
وی با اشاره به اینکه بهبود پیدا کردن نرخ فعالیت‌های کارآفرینانه از آرزوهای او است تصریح کرد: با حضور کارآفرینان بین‌المللی سطح فعالیت‌های بین‌المللی در دانشکده بهتر محقق می‌شود.
زالی در خاتمه افزود: ایران رتبه 28 را  در فعالیت‌های کارآفرینانه در بین 68 کشور در سال 92 در برنامه دیده‌بان کارآفرینی کسب کرده است و امیدواریم بتوانیم از حضور مهمانان و دانشمندانی کشورهای مختلف بهترین استفاده را داشته باشند.

 اين سايت در ستاد ساماندهي سايتهاي اينترنتي ثبت گرديده و فعاليت آن تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران مي باشد

بانک شهر بانک گردشگری بانک سرمایه بانک سامان بانک پاسارگاد بانک تجارت بانک ملت